EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۴۰۰ پنج شنبه ۷ بهمن
درباره مدیریت حراست محتوای آموزشی دانلود فرم های حراست
توصیه های حفاظتی در رابطه با همسایگان 1393/02/06
توصیه های حفاظتی در رابطه با همسایگان

یکی از روش های ساده و بسیار خوب برای افزایش امنیت، برقراری روابط حسنه با همسایگان است. اغلب گفته می شود حصار خوب ، همسایگان خوب می سازد، ولی این شامل همه حقایق نیست. زیرا، همسایگان خوب حصارهای خوبی هستند. افرادی که شما را می شناسند احتمالاً وضعیت غیر عادی شما را نیز تشخیص می دهند و به کمکتان می آیند. به طور مثال اگر بدانند شما در مسافرت به سر می برید، با شنیدن صدای مشکوک از منزلتان کنجکاوی نموده، با شما و یا با پلیس تماس خواهند گرفت. همسایگان ما معمولاً خودروهایی که در جلوی خانۀ مان و یا در کوچه مقابل پارک می نمایند، یا حتی خودروهای برخی از میهمانان و بستگان ما را که به منزل ما تردد دارند، می شناسند. آن ها با شناختی که از وضعیت ما دارند، می توانند نگهبان خوب و مطمئنی برای اماکن ما باشند. بنابراین توصیه های زیر را مد نظر قرار دهید:

1- هرگز روابط خود با همسایگان را تخریب ننمایید. حتی اگر همسایه ای به شما آزار می رساند، هرگز با او تندی و درگیری فیزیکی ایجاد نکنید. برای حل هر مشکل راه های مختلفی وجود دارد. شما دقت کنید تا بهترین یا کم ضررترین راه را برای حل مشکل خود با همسایه انتخاب نمایید.

2- اگر به صداقت و امانت داری همسایه ای که قصد دارید او را از سفر خود مطلع نمایید، تردید دارید. هرگز مقصد نهایی و زمان دقیق برگشت خود را آشکار ننمایید. به گونه ای که هر روز تصور کند، به منزل برخواهید گشت. همسایه ها به سرعت به عدم حضور شما پی می برند، ولی با این وجود، چنان چه شما اطلاعاتی در اختیار آن ها قرار ندهید، از زمان برگشت شما چیزی نخواهند فهمید.

3- هرگز در مواقعی که قصد سفر طولانی مدت دارید و روابط شما با همسایگان مطلوب نیست، هیچ یک از آن ها را از طولانی بودن سفر خود، مطلع ننمایید. حتی در مواقعی که فقط با برخی یا یکی از همسایه ها، روابط خوبی ندارید، ترجیحاً برای احتیاط در برابر کنجکاوی‏ او و جلوگیری از آسیب احتمالی، فقط اطلاعات ضروری را درباره علت عدم حضور خود، در اختیار همسایه ذی صلاح قرار دهید.

 

تعداد بازدید: 492
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبی- بیرجند- خیابان آیت الله غفاری- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی  درمانی بیرجند-مدیریت حراست
تلفن: 32395000-056     دورنگار:    کدپستی: 9717853577    E-mail: herasat[@]bums.ac.ir
ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal