مراقب کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی باشید
کلاهبرداران فعال در حوزه فیشینگ پیامکی با موضوع ابلاغ الکترونیک قضایی برای افراد ارسال می کنند در این پیامک که مشابه پیامک های واقعی سامانه قضایی می باشد این مضمون قید شده است که «علیه شما شکایتی در سامانه ثنا در تاریخ.......ثبت شده» و در ادامه از فرد درخواست می شود وارد لینک ارسالی شده و برای مشاهده مضمون شکایت، مبلغ مختصری پرداخت نماید.این لینک، درگاه فیشینگ است .پس از وارد شدن مخاطب و پرداخت وجه ، اطلاعات حساب شخص توسط کلاهبرداران به سرقت می رود و منجربه خالی کردن حساب بانکی آنان می‌شود.

کلاهبرداران فعال در حوزه فیشینگ پیامکی با موضوع ابلاغ الکترونیک قضایی  برای افراد ارسال می کنند در این پیامک که مشابه پیامک های واقعی سامانه قضایی می باشد این مضمون قید شده است که «علیه شما شکایتی در سامانه ثنا در تاریخ.......ثبت شده»  و در ادامه از فرد درخواست می شود وارد لینک ارسالی شده و برای مشاهده مضمون شکایت، مبلغ مختصری پرداخت نماید.

 

این لینک، درگاه فیشینگ است .پس از وارد شدن مخاطب و پرداخت وجه ، اطلاعات حساب شخص توسط کلاهبرداران به سرقت می رود و منجر به خالی کردن حساب بانکی آنان می‌شود.

از همکاران محترم تقاضا می شود حتما برای انجام امور اینترنتی دقت لازم را داشته باشند تا منجربه سوء استفاده کلاهبرداران نگردد.

در سنوات گذشته موارد متعددی از اقدام به کلاهبرداری تلفنی رصد شده بود که عمدتاً کلاهبرداران از شیوه یکسان استفاده می کردند، بدین صورت که تحت عنوان مسئول امور مالی واحد با افراد تماس می گرفتند و اعلام می کردند که مبلغی پول اشتباهی به حسابتان واریز شده و لازم است در اسرع وقت با مراجعه به دستگاه خودپرداز نسبت به برگشت مبلغ اقدام کنید!

معمولا کلاهبرداران با شگرد عجله و شتاب و کم بودن زمان برای برگشت وجه، تلاش می کنند تا فرصت فکر کردن و تامل را از مخاطب سلب نمایند یا با استفاده از الفاظ تهدید آمیز مانند " اگر وجه را برگشت ندهید حسابتان مسدود می‌شود " مخاطب را در حالت نگرانی قرار داده تا به چیزی غیر از برگشت فوری وجه فکر نکند!.

بطور کلی هرگونه درخواست تلفنی و یا پیامکی مبنی بر مراجعه به دستگاه خودپرداز (ATM) تحت هر عنوان که باشد یا درخواست مشخصات و رمز دوم کارت بانکی، قطعاً مصداق کلاهبرداری است.

هرگونه اعلام واریز وجه اشتباهی تحت عنوان تماس از مدیریت امور مالی یا حسابداری یا سایر واحدها و یا ارسال پیامک با این عناوین نیز از مصادیق کلاهبرداری است.

از همکاران تقاضا می شود موارد مشکوک را در ساعات اداری به شماره 05632395037 و یا 05632395110 و در ساعات غیر اداری به شماره همراه 09153621296 اطلاع دهند.

منبع:
مدیریت حراست
تعداد بازدید:
829
تاریخ:
1400/05/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal