ویروس ها یک برنامه یا یک کد (اسکریپت) بسیار کوچکی هستند که بر روی برنامه های بزرگتر سوار می شوند.یعنی در بین کدهای اصلی یا فایل های اصلی یک برنامه دیگر که معمولا پر کاربرد می باشد قرار می گیرند و به محض نصب برنامه اصلی خود را وارد سیستم رایانه ای شخصی قربانی می کنند
1393/01/27
1-ویروس های مرکب(ویروس های چند وجهی): از ترکیب چندین ویروس در هم ساخته شده اند و قادر خواهند بود چندین فعالیت را هم زمان انجام دهند که این امر سبب پیچیدگی کار ویروس خواهد شد. 2-ویروس های ساده: تک فایل هستند و فقط یک کار انجام می دهند.
1393/01/31
1-برنامه نرم افزاری کوچک و مضری است که روی نوعی وسیله ذخیره ی اطلاعات کامپیوتری قرار می گیرد 2-بصورت خودکار و بدون دخالت اشخاص اجرا می شود. 3-معمولا مقیم در حافظه هستند و با اجرای فایل های آلوده به ویروس در حافظه کپی می شوند.
1393/02/02
ویروس‌ها نیز همانند‌ هر برنامه‌ی کامپیوتری دیگر نیاز به محلی جهت ذخیره‌سازی دارند.منتهی این محل باید به گونه‌ای باشد که ویروس‌ها را به اهداف خود نزدیک و نزدیک‌تر کند.
1393/02/02
ضد‌ویروس اصطلاحی است که به برنامه یا مجموعه‌ای از برنامه‌ها اطلاق می‌شود که برای محافظت از رایانه‌ها در برابر ویروس‌ها استفاده می‌شود.مهم‌ترین قسمت هر برنامه ضد‌ویروس موتور اسکن (scanning Engine) آن است
1393/02/02
نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس عموماً از دو تکنیک برای تشخیص ویروسها استفاده می کنند: 1. استفاده از فایل امضای ویروس : . استفاده از الگوریتم اکتشافی (Heuristic Analyzer):
1393/02/02
کاربران آنتی‌ویروس اغلب به دنبال حل مشکلات ویروس خود بوده و فرصت تحقیق و مطالعه و مقایسه آنتی‌ویروسها را ندارند. به هنگام تصمیم گیری درانتخاب یک آنتی‌ویروس مناسب، متاسفانه اغلب کاربران به جای اتخاذ یک روش علمی و تحقیق و مطالعه در کیفیات آنتی‌ویروسها، دست به دامان شنیده‌ها و توصیه‌ها و تبلیغات فروشندگان می شوند. مشخص است که این روش علمی نیست.
1393/02/03
رمزعبور در تعریف به کلمات، عبارات یا جملاتی محرمانه گفته می شود که نقش یک دیوار بین اطلاعات ما و کسانی که می خواهند این اطلاعات را بدون اجازه بخوانند، کپی کنند، تغییر دهند و یا نابود کنند قرار می گیرد.
1393/02/09
استفاده از رمزعبورهای متفاوت برای حساب های مختلف هرچند که امری سخت و طاقت فرسا به نظر می‌رسد، اما از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید تعجب کنید اما شخصی با یک حافظه متوسط به راحتی می تواند چندین رمز طولانی، پیچیده و به ظاهر بی معنی را بدون اینکه آنها را جایی بنویسد، حفظ کند
1393/02/10
آیا فکر می کنید در برابر ویروس ها محافظت می‌شوید حتی اگر آنتی‌ویروس نصب کرده باشید؟ چگونه بدون آزمایش آنتی ویروس خود مطمئن هستید که درست کار می‌کند؟ بنابراین مهم هست که آنتی‌ویروس خود را پس از نصب تست کنید.
1393/02/10
<   <<  1 2  >>   >  
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal